W jakie akcesoria warto wyposażyć przyczepę?

Wszedłeś w posiadanie przyczepy i zastanawiasz się, jak przygotować ją do jazdy? Oprócz montażu niezbędnych elementów konstrukcyjnych możesz również rozważyć wyposażenie jej w dodatkowe części, które poprawią komfort i bezpieczeństwo jej użytkowania. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę kilku akcesoriów samochodowych, które dobrze przysłużą się temu celowi. Sprawdź, w jakie elementy warto wyposażyć przyczepę!

Akcesoria do przyczep — sprawdź, w jakie warto się zaopatrzyć!

Poruszanie się po drodze z przyczepą jest znacznie trudniejsze od zwykłej jazdy samochodem. Oprócz śledzenia sytuacji na drodze trzeba również kontrolować stan przewożonego w ten sposób towaru i zachować szczególną ostrożność na ostrych zakrętach. Warto więc wiedzieć, jakie akcesoria mogą pomóc ułatwić korzystanie z przyczep — zarówno w trakcie jazdy, jak i rozładunku bądź załadunku.

Elementy oznakowania przyczepki

Podstawą bezpiecznego poruszania się po drodze jest zapewnienie zespołowi pojazdów odpowiedniej widoczności. Jadąc z przyczepą, warto wyposażyć jej tylną burtę w elementy oznakowania, takie jak lampy czy odblaski. Jak się za to zabrać? Na początek możesz zaopatrzyć się w odblaskową taśmę konturową, a następnie dociąć jej fragmenty do wymiarów burty i nakleić. Wykonana jest ona z dobrze odbijającego światło materiału, dzięki czemu pozwoli już z daleka zasygnalizować obecność przyczepy.

Błotniki do przyczep

Błotniki stosuje się niemal we wszystkich pojazdach — od rowerów aż po samochody ciężarowe. Nic więc dziwnego, że na rynku znajdziemy także modele dostosowane do typowej konstrukcji przyczep. Te niepozorne elementy skutecznie chronią karoserię samochodu oraz korpus przyczepy przed zanieczyszczeniami, żwirem czy solą drogową. Błotniki ułatwiają czyszczenie pojazdów i poprawiają komfort jazdy także podczas deszczowej pogody.

Chlapacze do przyczepki

Chlapacze do przyczepki to kolejne po błotnikach akcesorium, którego zadaniem jest ochrona przyczepy oraz jej otoczenia przed zabrudzeniami. Są to prostokątne fragmenty gumy lub twardszego tworzywa sztucznego, wyposażone także w listwę montażową. Elementy te montuje się tuż nad tylną osią, dzięki czemu pryskające spod kół błoto osadza się na chlapaczu, zamiast trafiać w tył przyczepy lub samochód jadący tuż za nią.

Kliny pod koła

Kliny pod koła przeznaczone są poprawy bezpieczeństwa postoju samochodu. Są to bloki, które umieszcza się pod oponami pojazdów, aby zapobiec ich staczaniu się po nierównej nawierzchni. Dzięki tym akcesoriom można ustabilizować przyczepę, przygotowując ją do załadunku lub rozładunku. Przydają się one również wtedy, gdy nie masz możliwości zaparkowania na równej drodze i chcesz uniknąć ryzyka samoistnego przemieszczenia się naczepy.

Uchwyty do mocowania ładunku

Przewożenie ładunków przyczepą wymaga odpowiedniego ich zabezpieczenia. Każdy z towarów powinien być przymocowany do niej tak, aby nie zsuwał się i nie wypadł z niej podczas jazdy. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju ładunki masz zamiar transportować, przydadzą Ci się uniwersalne uchwyty, które będziesz mógł trwale przytwierdzić do korpusu przyczepy.