Równowaga psychicznaLudzki umysł jest niesamowitą maszyną i wszyscy jesteśmy stworzeni z możliwością osiągnięcia wysokiego poziomu koncentracji umysłu. Możemy dużo kreatywnego myślenia, które wyprowadza nas z naszej strefy komfortu i pomaga nam tworzyć w sposób, o którym nigdy nie myśleliśmy, że jest możliwy.

Kiedy jesteś zestresowany, trudno jest skoncentrować się na czymkolwiek i martwisz się rzeczami, których nie możesz kontrolować. Może to powodować przewlekły stres, a nawet prowadzić do ataków paniki lub depresji, jeśli nie jest odpowiednio traktowane.

Najważniejszym wyzwaniem w świecie równowagi psychicznej jest to, że każdy człowiek ma swoją niepowtarzalną osobowość. Istnieje jednak duża różnica między osobami o różnych typach osobowości. Muszę zachować równowagę psychiczną, nie denerwując się, nie będąc zbyt zestresowanym i niespokojnym. W przeciwnym razie stanę się niespokojny lub podekscytowany, nawet jeśli nie odczuwam niepokoju. Jak więc to osiągnąć? Wykorzystując moje umiejętności pisarskie i taktyki, które pomogą mi zrównoważyć różne emocje?

Jak używać medytacji uważności jako nawyku na całe życie

Część 1: Medytacja uważności to praktyka, która pomaga osobom się uspokoić i poprawić ogólne samopoczucie. To staje się nawykiem. Chodzi o to, aby siedzieć w chwili obecnej, ale wszystkimi zmysłami, nie tylko umysłem. Jeśli potrafisz sobie z tym poradzić, lepiej pozostać tam i zauważyć obecne doświadczenie, niż rozwodzić się nad przeszłymi doświadczeniami lub martwić się o przyszłość.

Część 2: Medytacja uważności może być używana na różne sposoby. Może być stosowany w celu zmniejszenia stresu i niepokoju; może pomóc w bezsenności; budować współczucie i akceptację; poprawić koncentrację, skupienie, kreatywność oraz produktywność w pracy lub w szkole/uczelni/uczelni/miejscu pracy; zwiększyć pewność siebie, a także poczucie własnej wartości; zwiększyć pojemność pamięci i zdolność uczenia się.

Co musisz wiedzieć o uważności i dlaczego jest to najlepsza praktyka uważności dla twojego mózgu i nie tylko.

Uważność często kojarzy się z medytacją i koncentracją, ale nie jest to tak prosty sposób myślenia, jak myślą ludzie. Dzięki uważności możemy nauczyć się spowalniać nasze myśli, stawać się bardziej świadomym otoczenia, a nawet przestać się martwić. I właśnie to sugeruje nowe badanie, które może się zdarzyć po włączeniu aplikacji uważności (mamy tutaj przewodnik po najlepszych aplikacjach)