Jeśli Twoim celem jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i bycie bardziej przyjaznym dla środowiska, to być może nadszedł czas, aby rozważyć przejście na ogrzewanie ekologiczne. Ekologiczne ogrzewanie to każde rozwiązanie grzewcze, które jest przyjazne dla środowiska. Na przykład, słoneczne podgrzewacze wody wytwarzają ciepło przy użyciu energii słonecznej, która jest zrównoważonym i przyjaznym dla środowiska sposobem wytwarzania ciepła. Gaz ziemny lub energia elektryczna są uważane za nieekologiczne formy ogrzewania, ponieważ są to zasoby nieodnawialne. Ekologiczne opcje ogrzewania są idealne, jeśli chcesz zmniejszyć swój ślad węglowy. Podczas gdy tradycyjne systemy grzewcze wymagają dużej ilości energii i w związku z tym wytwarzają duże ilości CO2, ekologiczne systemy grzewcze są znacznie bardziej zrównoważone.
Promienniki ciepła - jak działa ogrzewanie na podczerwień?
Do tej pory mówiliśmy o ogrzewaniu ekologicznym, czyli o każdej formie ogrzewania, która jest przyjazna dla środowiska. Ale czym dokładnie jest ogrzewanie podczerwienią? Ogrzewanie podczerwienią to rodzaj ogrzewania, które wykorzystuje promieniowanie podczerwone do wytwarzania ciepła. Promieniowanie jest wytwarzane przez promienniki ciepła podczerwieni, które posiadają elementy emitujące promienie podczerwone. Gdy te promienie podczerwone trafiają na powierzchnię, np. na skórę, są absorbowane i zamieniane w ciepło. Różni się to od tradycyjnego ogrzewania, w którym do wytwarzania ciepła wykorzystuje się źródło elektryczne. Gdy temperatura spada, możesz ulec pokusie włączenia grzejnika. Ale zanim to zrobisz, zastanów się, jak grzejnik elektryczny może poprawić wydajność Twojego domu. Elektryczne promienniki ciepła na podczerwień to urządzenia, które są zaprojektowane tak, aby szybko nagrzać pomieszczenie i zużywać do tego jak najmniej energii.
Promienniki podczerwieni ogrzewanie przyjazne dla środowiska
Grzejnik na podczerwień jest dobrym przykładem ogrzewania przyjaznego dla środowiska. W przeciwieństwie do tradycyjnego ogrzewania elektrycznego, promienniki podczerwieni nie wykorzystują energii elektrycznej, lecz promieniowanie podczerwone do wytwarzania ciepła. Zasadniczo promienniki podczerwieni wykorzystują elementy na podczerwień do przekształcania energii elektrycznej w promieniowanie podczerwone. Tradycyjne grzejniki elektryczne wykorzystują energię elektryczną do wytwarzania ciepła, które jest następnie rozprowadzane przez system centralnego ogrzewania. Natomiast promienniki podczerwieni są zaprojektowane w taki sposób, aby emitowały promieniowanie podczerwone bezpośrednio do użytkownika. Promieniowanie podczerwone jest pochłaniane przez skórę i zamieniane na ciepło, które ogrzewa nas bezpośrednio, a nie rozprowadza ciepłe powietrze po całym pomieszczeniu. To tylko niektóre z zalet ogrzewania podczerwienią. Ponieważ grzejniki na podczerwień nie zużywają energii elektrycznej ani gazu, emitują znacznie mniej CO2 niż tradycyjne grzejniki. Ponadto, promienniki ciepła podczerwieni nie wymagają kanałów wentylacyjnych, co czyni je doskonałym wyborem dla osób cierpiących na alergie lub astmę.
- Artykuł sponsorowany