Czy handel kryptowalutami jest dla Ciebie?Kryptowaluty są coraz częściej wykorzystywane jako forma inwestycji ze względu na ich dzikie wahania cen. Jeśli chcesz umieścić swoje pieniądze w pracy na wysoce spekulacyjnym rynku, kryptowaluta może być dla ciebie dobrą opcją. Możesz również użyć handlu kryptowalutami jako sposobu na dywersyfikację swojego portfela inwestycyjnego. Możesz użyć handlu kryptowalutami, aby rozłożyć swoje pieniądze i zmniejszyć ryzyko utraty wszystkiego, jeśli jedna inwestycja pójdzie na południe. Ale zanim zanurkujesz, upewnij się, że wykonujesz swoją należytą staranność. Upewnij się, że rozumiesz, jak działa każda kryptowaluta, czytaj informacje kryptowaluty i jaka jest jej wartość wewnętrzna. I upewnij się, że masz strategię, w jaki sposób będziesz handlować każdym aktywem, aby nie dać się pochłonąć przez hype i skończyć z nadmiernym handlem.

Ethereum - jak na nim zarabiać

Stworzony w 2015 roku Ethereum jest zdecentralizowaną platformą, która uruchamia inteligentne kontrakty. Są to aplikacje, które działają dokładnie tak, jak zostały zaprogramowane, bez możliwości cenzury, przestojów, oszustw czy ingerencji osób trzecich. Maszyna wirtualna Ethereum sprawia, że proces tworzenia aplikacji blockchain jest znacznie łatwiejszy i wydajniejszy niż Bitcoin. Ethereum i Bitcoin są bardzo różne, ale często są porównywane ze sobą, ponieważ obie są kryptowalutami i obie wykorzystują technologię blockchain.

Jeśli chcesz handlować Ethereum, będziesz musiał znaleźć giełdę Ethereum i kupować / sprzedawać stamtąd. Niektóre z najlepszych giełd obejmują Coinbase, Kraken i Binance. Po zakupie Ethereum, możesz przechowywać je w cyfrowym portfelu. Cyfrowe portfele to aplikacje internetowe lub mobilne, w których możesz bezpiecznie przechowywać kryptowaluty. Kiedy będziesz gotowy do handlu Ethereum, możesz użyć różnych strategii, aby czerpać zyski z jego ruchu cenowego. Możesz na przykład zastosować analizę wykresu do historii cen Ethereum, aby przewidzieć przyszłe ruchy cen. Alternatywnie, możesz użyć analizy fundamentalnej, aby rozważyć wartość bazową Ethereum.

Jak handlować Litecoin

Kolejna kryptowaluta, która istnieje od 2011 roku, Litecoin jest zdecentralizowaną, peer-to-peer walutą, która twierdzi, że jest bardziej wydajna niż Bitcoin. Jest to rodzaj sieci oprogramowania open source. Podczas gdy cena Bitcoina wzrosła dramatycznie w ciągu ostatniego roku, Litecoin pozostał bardziej spójny. Trudniej jest komuś się włamać, ponieważ w sieci jest mniej komputerów, a czas potrzebny na dokonanie transakcji jest szybszy. Litecoin to świetny sposób na dywersyfikację portfela kryptowalut, ponieważ nie jest tak zmienny jak inne kryptowaluty, takie jak Bitcoin czy Ethereum.

Możesz handlować Litecoin na wielu różnych giełdach, takich jak Coinbase, Binance i Kraken. Aby skutecznie handlować Litecoin, będziesz chciał zastosować inne strategie niż w przypadku Bitcoin lub Ethereum. Możesz użyć analizy technicznej, aby przewidzieć ruchy cenowe na podstawie historii cen Litecoin, na przykład. Alternatywnie, możesz użyć analizy fundamentalnej, aby rozważyć wartość bazową Litecoin.

Ripple - czy warto w to wejść

Ripple różni się od innych popularnych kryptowalut, ponieważ nie jest zdecentralizowaną walutą. Jest kontrolowana przez prywatną firmę i konsorcjum banków. Głównym celem Ripple jest umożliwienie szybkich i tanich płatności transgranicznych. Cena Ripple wzrosła z 0,0065 USD we wrześniu 2016 r. do 2,83 USD we wrześniu 2017 r., rosnąc o ponad 29 000%. Pozostał bardziej spójny niż Ethereum i Litecoin, jednak jest znacznie bardziej zmienny niż Bitcoin.

Ripple może być atrakcyjną opcją dla handlowców kryptowalut z tych powodów, ale musisz upewnić się, że rozumiesz jego historię cen, wartość i zmienność przed rozpoczęciem handlu. Jeśli zdecydujesz się na handel Ripple, możesz kupić / sprzedać z większości giełd, które mają Ripple jako parę handlową. Niektóre z najlepszych giełd obejmują Coinbase, Kraken i Binance.