Jak pokonać jesienną depresję: 5 przepisów, które sprawią, że wszystko będzie lepszeNie bez powodu nazywa się ją "sezonem mgieł i dojrzałych owoców". Od pomarańczowych i czerwonych liści do krótszych dni i chłodniejszych nocy, jesień oznacza koniec lata i ostatni odcinek w kierunku zimy. Większość ludzi postrzega tę porę roku jako przygnębiającą, z mniejszym dostępem do światła słonecznego i hojnością jabłek na drzewach. Istnieje kilka czynników, które powodują to uczucie, ale nie martw się! Istnieją sposoby, dzięki którym możesz pokonać jesienną depresję. Chłodna pogoda, spadające liście i skrócone godziny światła dziennego mają wpływ na nasze ciała, które niektórzy ludzie uważają za przygnębiające.

Spróbuj medytacji, diety i ćwiczeń

Jeśli chodzi o walkę z bluesem, medytacja i ćwiczenia są bardzo polecane przez ekspertów. Obie aktywności powodują zwiększony przepływ krwi do mózgu, co utrzymuje wysoki poziom serotoniny. Zdrowy poziom serotoniny może pomóc złagodzić niepokój i napięcie, co oznacza, że ćwiczenia i medytacja mają potencjał podnoszenia nastroju. Ćwiczenia uwalniają również endorfiny, które są naturalnym środkiem poprawiającym nastrój. Ćwiczenia nie muszą też oznaczać chodzenia na siłownię. Udowodniono, że spacery i joga zmniejszają objawy depresji. Istnieją również medytacje z przewodnikiem na YouTube, jeśli chcesz spróbować ich w domu.

  • Depresji może pomóc zmiana diety na kilka sposobów. Ćwiczenia mogą pomóc Ci zwiększyć poziom serotoniny, która odgrywa rolę w nastroju i samopoczuciu. Pokarmy bogate w tryptofan, witaminę B6 i magnez również mogą pomóc. Pokarmy z tryptofanem obejmują awokado, banany, kokos, jajka, soję i orzechy włoskie. Witaminę B6 można znaleźć w migdałach, awokado, bananach, kokosie, grejpfrutach, łososiu, nasionach. Magnez można znaleźć w migdałach, awokado, bananach, brązowym ryżu i nasionach.
  • Istnieją inne pokarmy, które można jeść, aby podnieść swój nastrój, choć. Jedzenie pokarmów takich jak borówki, łosoś, migdały i jajka zostały powiązane z szczęśliwszym stanem umysłu. Istnieją również pokarmy, których powinieneś unikać, jeśli czujesz się przygnębiony.

Używanie zapachów do poprawy nastroju

Często mówi się nam, żeby nie nosić perfum, ponieważ są one wyzwalaczem dla alergii i astmy. Ale badania wykazały, że zapachy mogą faktycznie podnieść twój nastrój i uspokoić cię. Badania wykazały, że lawenda jest najbardziej skutecznym zapachem do uspokojenia i pokonania bluesa. Jaśmin i róża są również doskonałe, a pomarańcza, cytryna i ylang ylang są najlepsze dla zwiększenia optymizmu. Udowodniono, że inne zapachy, takie jak mięta pieprzowa, poprawiają koncentrację. Jeśli chcesz spróbować zapachów poprawiających nastrój, możesz użyć olejków eterycznych, kadzidełek lub świec. Możesz nawet spróbować spalania przypraw, takich jak cynamon i kurkuma.