Czym jest Bitcoin i jak można w niego inwestować?Bitcoin od lat jest jedną z najgorętszych możliwości inwestycyjnych. Mimo że jego wartość znacznie spadła od szczytu w grudniu 2017 roku, nadal oferuje zniewalającą okazję dla inwestorów. Jeśli jeszcze nie słyszałeś o bitcoinie lub chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w niego, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule wyjaśnimy, czym jest bitcoin i jak można w niego inwestować. Więc czytaj dalej...

Co to jest Bitcoin?

Bitcoin to cyfrowa waluta, której nie kontroluje żaden rząd ani instytucja finansowa. Zamiast tego jest to sieć peer-to-peer, która działa przy użyciu oprogramowania open-source. Oznacza to, że żaden pojedynczy podmiot nie może manipulować wartością waluty. Bitcoin jest również kryptowalutą, czyli aktywem cyfrowym, które wykorzystuje kryptografię do zapewnienia bezpieczeństwa. Jest to pierwsza i najbardziej popularna kryptowaluta, której kapitalizacja rynkowa wynosi ponad 100 miliardów dolarów. Bitcoin nie jest kontrolowany przez żaden kraj, rząd lub centralny organ. Zamiast tego jest napędzany przez społeczność i zarządzany. Mówiąc inaczej, inwestowanie w bitcoina pozwala czerpać zyski z rozwoju sieci bitcoin i aktywów jako całości.

Jak inwestować w bitcoin?

Aby zainwestować w bitcoin, musisz najpierw założyć cyfrowy portfel. Jeśli jeszcze go nie masz, możesz znaleźć informacje, jak to zrobić na stronach takich jak Coinbase czy LocalBitcoins. Kiedy już masz portfel, możesz go użyć do kupowania bitcoinów. Możesz również kupić udziały w funduszu, który inwestuje w bitcoin, zwanym funduszem bitcoin. Niektóre exchange-traded funds (ETF) również zawierają bitcoin w swoim portfelu inwestycyjnym. A wiele funduszy inwestycyjnych zaczęło oferować inwestorom możliwość inwestowania w bitcoin jako część ich portfela. Bitcoin może być przedmiotem obrotu na różnych giełdach. Aby kupić i sprzedać bitcoin, musisz otworzyć konto na giełdzie i połączyć metodę płatności z tym kontem. Istnieją dwa sposoby na zakup bitcoina:

Czy powinieneś zainwestować w Bitcoin?

Bitcoin odnotował znaczny spadek wartości od swojego szczytu z grudnia 2017 roku. Sugeruje to, że jest to ryzykowna inwestycja, więc powinieneś podejść do niej z ostrożnością. Nie ma jednak wątpliwości, że bitcoin jest tutaj, aby pozostać. W miarę jak będzie coraz powszechniej używany, będzie zyskiwał na wartości. A jeśli jesteś w stanie zainwestować, gdy bitcoin jest w najniższym stadium, możesz zyskać, gdy wzrośnie jego wartość. Tak więc, jeśli rozumiesz ryzyko, bitcoin pozostaje atrakcyjną możliwością inwestycyjną.