Sposoby na szybkie znalezienie pracyPoszukiwanie pracy, gdy jesteś zdesperowany, sprawia wrażenie, że nigdy się nie skończy. Dzień po dniu wysyłania CV i listów motywacyjnych, bez żadnej odpowiedzi. To może wystarczyć, aby nawet najbardziej pewna siebie osoba poczuła się bezwartościowa. Desperackie czasy wymagają desperackich środków, chociaż. Jeśli okazuje się, że nie jesteś w stanie zapłacić rachunków lub jesteś głodny, desperackie środki są koniecznością. Oto 5 sposobów na szybkie znalezienie pracy, gdy jesteś zdesperowany.

Znajdź pracę, która płaci więcej niż twoja obecna

Jeśli jesteś zdesperowany, aby szybko znaleźć pracę, może mieć sens szukanie takiej, która płaci więcej niż twoja obecna. Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale chodzi o to, że kiedy już będziesz miał nową pracę, będziesz miał pewność siebie, której potrzebujesz, aby zacząć szukać innej pracy i zwiększyć swój ogólny potencjał zarobkowy. Tak, możesz wziąć obniżkę wynagrodzenia, aby wrócić do siły roboczej, ale kiedy już będziesz zarabiać, możesz zacząć nadrabiać te stracone pieniądze. O wiele lepiej jest pracować na dwóch etatach przez sześć miesięcy niż być bezrobotnym przez rok. W networkingu chodzi o dużo więcej niż rozdawanie wizytówek na konferencjach. Chodzi o docieranie do ludzi i nawiązywanie kontaktów, które mogą ci pomóc w dłuższej perspektywie.

  • Networking jest jednym z najlepszych sposobów na szybkie znalezienie pracy, gdy jesteś zdesperowany. Nigdy nie wiesz, kto może mieć namiar na pracę dla Ciebie lub znać kogoś w branży, kto może pomóc Ci znaleźć pracę.
  • Musisz jednak podjąć wysiłek, aby znaleźć możliwości sieciowe. Dołącz do grup i uczestnicz w wydarzeniach, które są związane z Twoją dziedziną.
  • Postaraj się porozmawiać z jedną osobą dziennie, aby Twoje nazwisko znalazło się na zewnątrz. Nawet jeśli rozmawiasz tylko z jedną osobą w tygodniu, to lepsze to niż nic.

Natychmiast podejmij pracę tymczasową

Jeśli jesteś zdesperowany, aby znaleźć pracę, musisz podjąć działania natychmiast. Czekanie na zatwierdzenie wniosków i rozmowy kwalifikacyjne prawdopodobnie sprawi, że pozostaniesz bez pracy o wiele za długo. Praca tymczasowa pozwoli Ci zbudować swoje CV, zdobyć doświadczenie zawodowe i zarobić trochę pieniędzy. Pracę tymczasową można znaleźć za pośrednictwem agencji lub aplikacji internetowych. Możesz nawet być w stanie znaleźć pracę za pośrednictwem stron takich jak Upwork, gdzie możesz wykonywać pracę freelancera lub pracę krótkoterminową. Pozwoli Ci to zarobić trochę pieniędzy, ale także pokaże potencjalnym pracodawcom, że jesteś w stanie włożyć wysiłek i uzyskać wyniki. Istnieje mnóstwo różnych mediów do znalezienia pracy, ale być może skupiałeś się na tych, które nie działają dla Ciebie.