Sygnały że czas udać się do urologaPrawdopodobnie wiesz, że rutynowe badania kontrolne są ważne, ale łatwo jest je odłożyć. Jednym z najważniejszych elementów zachowania zdrowia jest śledzenie swojego ciała i tego, co się w nim dzieje - nawet jeśli na początku wydaje się to trochę niezręczne. Jeśli od jakiegoś czasu nie byłeś u lekarza, możesz narażać się na poważne problemy zdrowotne. Jeśli zauważyłeś jakieś nietypowe zmiany lub doznania związane z układem moczowo-płciowym, zachęcamy do jak najszybszego umówienia się na wizytę u zaufanego urologa w Szpital Dworska. Urologia to dziedzina medycyny, która specjalizuje się w układach moczowych i męskich narządach rozrodczych. Ich celem jest zapobieganie i leczenie chorób związanych z tymi obszarami.

Natychmiast skonsultuj się z lekarzem

Jeśli doświadczasz któregokolwiek z wymienionych powyżej objawów, powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem. Zakażenia dróg moczowych, na przykład, mogą powodować częste oddawanie moczu i uczucie pieczenia przy oddawaniu moczu. Jeśli te objawy nie zostaną szybko zaadresowane, mogą prowadzić do uszkodzenia nerek.

To samo dotyczy krwi w moczu. Krew w moczu to poważny znak, że należy natychmiast poddać się ocenie urologa. Jeśli doświadczasz któregokolwiek z tych objawów, nie powinieneś czekać z szukaniem pomocy medycznej.

Nagle produkujesz znacznie więcej moczu niż zwykle

Jeśli nagle okazuje się, że oddajesz mocz znacznie częściej niż zwykle, możliwe jest, że doświadczasz UTI. Jeśli nie jesteś pewien, co jest przyczyną zwiększonego oddawania moczu, ważne jest, aby odwiedzić lekarza. Jeśli UTI jest przyczyną zwiększonego oddawania moczu, antybiotyki zostaną przepisane. W niektórych przypadkach, UTI może być spowodowane przez kamień nerkowy.

Twój mocz ma niezwykły zapach lub kolor

Każda zmiana zapachu lub koloru moczu powinna być zgłoszona lekarzowi. Choć to normalne, że mocz ma wyraźny zapach, nie powinien mieć silnego, rybnego zapachu. Jeśli zauważysz, że twój mocz ma silny zapach, odwiedź lekarza. Twój mocz powinien mieć bladożółty kolor. Jeśli jest ciemniejszy lub ma rybi zapach, może to być oznaką infekcji.

Czujesz się obolały i chronicznie zmęczony przez cały czas

Jeśli nagle czujesz się obolały i zmęczony przez cały czas, może to być oznaką UTI. Im szybciej zostaniesz poddany leczeniu, tym większe prawdopodobieństwo szybkiego powrotu do zdrowia. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie UTI, Twój lekarz może przepisać antybiotyki, aby go leczyć.

Inne objawy, na które należy zwrócić uwagę Rak pęcherza moczowego, kamienie nerkowe i infekcje przenoszone drogą płciową to wszystko poważne schorzenia, które mogą powodować oznaki i objawy, na które powinieneś zwrócić uwagę.